Przesadzanie hiacyntów

Hiacynty, kupione wczesną wiosną w małych doniczkach, warto przesadzić. Nie tylko dlatego, że ich korzenie są za bardzo ściśnięte, ale też dlatego, żeby kwiaty ładnie się prezentowały. Przesadzanie hiacyntów nie jest trudne – prezentujemy krótką instrukcję przesadzania hiacyntów dla początkujących.

Przesadzanie hiacyntów DO DONICZKI

  1. Na dno doniczki wsypujemy keramzyt na wysokość około 1-2 cm, który zapewni dobre odpływanie nadmiaru wody (drenaż).

_DSC9109

2. Do uprawy hiacyntów wybierzmy ziemię uniwersalną dobrej jakości.

_DSC9144

3. Następnie równomiernie wsypujemy podłoże do doniczki.

_DSC9162

4. Bardzo delikatnie wyciągamy rośliny z doniczek, w których zostały kupione. Aby zrobić to sprawnie, można lekko stuknąć w dno i delikatnie zgnieść pojemnik.

_DSC9177

5. Hiacynty sadzimy na głębokość w jakiej rosły w doniczce produkcyjnej. Nie przykrywamy ziemią całej cebuli hiacynta. Dokładnie wypełniamy wszystkie przestrzenie wokół cebul.

_DSC9187

6. Po posadzeniu roślin delikatnie ubijamy podłoże i podlewamy.

_DSC9192

 Przesadzanie hiacyntów zakończone! Teraz czekamy, aż zakwitną, a w domu zacznie się unosić ich cudowny zapach.

PRZESADZANIE HIACYNTÓW Z DONICZEK DO OGRODU

Po przekwitnięciu hiacyntów w domu ucinamy pęd kwiatowy i czekamy, aż liście pożółkną i zwiędną.

Następnie możemy wykonać przesadzanie hiacyntów do ogrodu na dwa sposoby:

 1. Od połowy kwietnia, jeśli pogoda dopisuje, sadzimy cebule (wraz z liśćmi) do ziemi, na głębokość 3 wysokości cebul. Cebule mogą pozostać w ziemi, ale dobrym sposobem jest wykopanie ich w połowie lipca, wysuszenie i przechowanie do jesieni.

 2. Jeśli chcemy posadzić cebule hiacyntów jesienią, to wiosną, po przekwitnięciu, ucinamy także liście i pozwalamy cebulom obeschnąć. Przechowujemy do października w suchym i chłodnym miejscu, a jesienią sadzimy wtedy, kiedy inne cebule roślin kwitnących (krokusów, tulipanów, szafirków).

Do zasilania hiacyntów rosnących w gruncie polecamy Nawóz do roślin cebulowych i bylin.

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2018 Wszystkie prawa zastrzeżone.