Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz dostęp do poradnika Środków Ochrony Roślin!

Mączniak prawdziwy brzoskwini

Patogen: Choroba grzybowa powodowana przez Sphaerotheca pannosa.

Objawy: Porażeniu najczęściej ulegają liście. Mączniak prawdziwy widoczny jest na organach rośliny pod postacią białego, mączystego nalotu. W lecie nalot szarzeje, a na nim można zauważyć drobne czarne punkciki – zarodniki, służące rozprzestrzenianiu choroby. Porażone liście stopniowo pokrywają się nalotem, który po pewnym czasie pokrywa obie strony liścia. Silnie zainfekowane liście marszczą się, żółkną i zamierają; przedwcześnie opadają. Mączniak infekuje również niezdrewniałe pędy, wskutek czego ich wzrost jest zahamowany. Objawy mączniaka można zaobserwować również na kwiatach oraz zawiązkach owoców. Chore owoce są drobne i gorszej jakości.

Zapobieganie i zwalczanie:

  • Na małych plantacjach można rozważnie wycinać młode porażone pędy, poniżej miejsca występowania nalotu.
  • W przypadku zaobserwowania pierwszych objawów należy zastosować środek ochrony roślin. Zabiegi wykonuje się od początku fazy kwitnienia do fazy dojrzewania owoców.

https://www.traditionrolex.com/21

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.