Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz dostęp do poradnika Środków Ochrony Roślin!

Mszyce na brzoskwini

Gatunek: Gatunki mszyc na brzoskwini: mszyca brzoskwiniowo-ziemniaczana, mszyca brzoskwiniowo-trzcinowa.

Objawy: Mszyce żerują na różnych częściach brzoskwini. Mszyce brzoskwiniowe można spotkać na liściach oraz łodygach młodych przyrostów. Niektóre mszyce, żerując na liściach doprowadzają do ich deformacji, a czasem nawet przebarwień na kolor karminowy. Liście często zawijają się do spodu przez co czasem trudno jest dostrzec te owady. Przy silnych uszkodzeniach spowodowanych przez mszyce liście oraz owoce mogą odpadać z drzew. Mszyce łatwo rozpoznać ponieważ żerują w koloniach. Wysysając soki z komórek, ogładzają roślinę, prowadząc do utraty kondycji, co wpływa później na jakość i ilość plonu. Ponadto mszyce wydzielają lepką rosę miodową – spadź, na której rozwijają się czarne grzyby sadzakowe, ograniczające proces fotosyntezy i utrudniające wymianę gazową.

Wygląd szkodnika: To niewielki owad rozmiaru ok. 2-4 mm. Gatunki mszyc występujące na brzoskwini są zielonkawe. Charakterystyczne dla mszyc jest żerowanie w koloniach, liczących setki osobników. Cechą wyróżniającą mszyce są charakterystyczne dwa wyrostki na końcu odwłoka – syfony. Larwy mszyc są bezskrzydłe, a owady dorosłe posiadają 2 pary skrzydeł.

Zapobieganie i zwalczanie:

  • Częściowo można ograniczyć populację wycinając i usuwając pędy z koloniami mszyc.
  • W przypadku zauważenia pierwszych mszyc należy wykonać oprysk odpowiednim środkiem ochrony roślin.

Miesiące występowania i okresy wykonania zabiegów ochrony roślin

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

okres występowania

okres wykonania zabiegu zwalczającego


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /agrecol2020/wp-content/themes/agrecol/single-dra_problem.php on line 575

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /agrecol2020/wp-content/themes/agrecol/single-dra_problem.php on line 575

https://www.traditionrolex.com/21

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.