Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz dostęp do poradnika Środków Ochrony Roślin!

Zgorzel fuzaryjna traw

Patogen: Choroba grzybowa powodowana przez Fusarium spp.

Objawy: Choroba jest wywoływana przez patogeny glebowe. Idealne warunki dla rozwoju choroby panują szczególnie w ciepłych miesiącach, po długotrwałych deszczach lub nadmiernym nawadnianiu trawnika. Wskutek choroby podziemne części roślin przybierają brązowo-czarną barwę. Korzenie gniją i zamierają. Trawa zamiera, co na trawniku uwidacznia się w postaci smugowych, placowych, okrągłych lub pierścieniowych plam.

Zapobieganie i zwalczanie:

  • Unikajmy nadmiernego nawożenia azotem, który jest doskonałą pożywką dla grzyba.
  • Nawadnianie należy wykonywać rozważnie, obserwując zapotrzebowanie trawnika. Nie należy nagminne, nadmiernie podlewać trawnika.
  • Pierwszy zabieg wykonać z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Szczególnie zabiegi należy wykonywać, jeżeli panują warunki sprzyjające rozwojowi choroby (wysoka wilgotność powierza).

Miesiące występowania i okresy wykonania zabiegów ochrony roślin

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

okres występowania

okres wykonania zabiegu zwalczającego

Polecane produkty na dany problem

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.