Bratki są takie cudowne!

Fiołek ogrodowy jest rośliną dwuletnia, pojawia się niemalże w każdym polskim ogrodzie lub na tarasie. Sadzone są w pojemnikach tworzą barwne kompozycji kwitnące przede wszystkim wiosną lub jesienią.

bratkiii

Rozmnażanie bratków z nasion jest powszechne, rośliny są tanie i ogólnie dostępne, dlatego samodzielna uprawa ich z siewu jest rzadko praktykowana, wygodniej jest kupić gotowe sadzonki. Jest  rośliną dwuletnią co oznacza, że po wysiewie, jesienią roślina wytwarzają zazwyczaj 2 – 3 liście, w tej postaci  zimuje pod okryciem lub osłonami. Wiosną następnego roku obficie kwitną, a po kwitnieniu zamiera. Pora kwitnienia zależny od terminu wysianie nasion.

Fiołek ogrodowy ma pokrój kępiasty, dorasta do 25 cm wysokości, nie jest rośliną wymagającą, preferuje stanowiska słoneczne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Wymagań glebowych również nie ma dużych, podłoże powinno być żyzne i przepuszczalne. Fiołki nie lubią przesuszenia podłoża. Należy je podlewać często, najlepiej rano lub wieczorem, niewielką ilością wody.

bratki

Bratki nie mają wygórowanych wymagań pokarmowych, lecz ze względu, iż są zazwyczaj sadzone w dużym zagęszczeniu w pojemnikach, należy stosować nawożenie najlepiej Biohumusem SuperForte do roślin kwitnących.

bratki-plus-biohumus-forte

Bratki znane są dawna, dlatego mają tak szerokie zastosowanie. Świetnie nadają się na rabatowe obwódki i barwne plamy, zadebiutowały nawet jako kwiaty cięte, lecz najpowszechniejsze zastosowanie znalazły jako rośliny balkonowe, do pojemników. Bogactwo odmian fiołka ogrodowego sprawia, że tan kwiat nada się do kompozycji kwiatowych nie tylko w stylu naturalistycznym, ale również nowoczesnym. Uprawiane na balkonach bratki podczas podlewania dobrze jest odpowiednio nawieźć aby kwitły bardzo długo. Dlatego najlepiej zastosować nawóz rozpuszczalny w wodzie, np. Flower SPA kurację do roślin kwitnących w domu i na balkonie.

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2018 Wszystkie prawa zastrzeżone.