Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz dostęp do poradnika Środków Ochrony Roślin!

Cebulomania

Wystarczy kilka ciepłych wiosennych dni, aby cebulki obudziły się i wyrosłe z nich kwiaty zawitały w naszym ogrodzie. Pierwsze pojawiają się przebiśniegi potem krokusy, hiacynty tulipany, lilie i wiele innych.

cebulomania, nawożenie roślin cebulowych, sadzenie roślin cebulowych

Kiedy sadzić cebule?

Przypominamy sobie o nich dopiero, kiedy widzimy kwitnące krokusy na trawniku u sąsiada, poczujemy zapach hiacyntów i zobaczymy w sklepie miniaturowe tulipany w donicach. Tymczasem po wakacyjnym urlopie powinniśmy się udać do sklepu ogrodniczego i zapoznać się z tym co oferują ogrodnicy.

Jesień to właściwy czas na sadzenie cebulek kwiatów kwitnących wiosną.

Sadzimy: tulipany, krokusy, szafirki, cebulice, szachownice, hiacynty, lilie, narcyzy, przebiśniegi, czosnki ozdobne.

Sadzimy je od sierpnia do końca października, zanim ziemia w ogrodzie zamarznie. Niska temperatura zimą daje przygotowuje cebulki do impulsu, który wiosną pobudza je do kwitnienia.

cebulomania, nawożenie roślin cebulowych, sadzenie roślin cebulowych

Jak sadzić cebule?

Gleba, w której sadzimy cebule, powinna być przepuszczalna, dość luźna i o neutralnym odczynie. Zbyt gliniastą możemy rozluźnić piaskiem, a zbyt kwaśny odczyn uregulujemy specjalistycznym nawozem do roślin cebulowych.

Złota zasada przy sadzeniu cebul – sadzić na głębokość trzech wysokości cebuli. To znaczy, że jeśli np. cebula tulipana ma 3 cm wysokości, to wykopujemy dołek o głębokości 9 cm. Między cebulami zachowajmy odstęp na około dwie szerokości cebuli. Możesz też posłużyć się naszą instrukcją sadzenia cebulek poniżej.

Dołki delikatnie przysypujemy ziemią. Uważajmy, żeby cebule się nie poprzewracały.

cebulomania, nawożenie roślin cebulowych, sadzenie roślin cebulowych

 

Dobre rady ogrodnika —

  • Stosujmy specjalistyczny nawóz przeznaczony do nawożenia roślin cebulowych Agrecol. Pierwsze nawożenie wykonajmy wczesną wiosną, kolejne – przed kwitnieniem.
  • Kupujmy cebule jędrne i twarde, nie wyschnięte. Sprawdźmy, czy nie są przegniłe lub chore.
  • Cebulki dobrze jest posadzić w specjalnych koszykach, które zapobiegną zjedzeniu przez gryzonie. Z doświadczenia wiemy, że wygłodniały gryzoń potrafi przegryźć nawet plastik, więc dobrze jest wykonać metalowe koszyczki samodzielnie. Koszyczki umożliwia również szybsze odnalezienie cebulek, gdy będziemy chcieli je przesadzić na inne miejsce.

cebulomania, nawożenie roślin cebulowych, sadzenie roślin cebulowych

https://www.traditionrolex.com/21

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.