Jak przesadzać rośliny doniczkowe?

Przesadzanie roślin jest bardzo łatwe i przyjemne. Dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z roślinami domowymi przypomnimy proste zasady przesadzania.

 

  1. Przesadzimy zamiokulkasa zamiolistnego, który został kupiony w bardzo ciasnej doniczce i zdecydowanie potrzebuje więcej miejsca dla korzeni.

przesadzanie roślin

2. Nowa doniczka do której posadzimy naszą roślinę powinna być o średnicy 2-4 cm większa od poprzedniej i posiadać otwór w dnie, aby nadmiar wody mógł odpłynąć.

przesadzanie roślin domowych

3. Na spód doniczki wsypujemy keramzyt, który posłuży jako drenaż i zapewni odpowiedni dostęp powietrza korzeniom. Świetnie sprawdzą się również drobne kamyki lub potłuczona stara doniczka ceramiczna.

co to jest keramzyt

4. Co to jest keramzyt? Jest to w 100% naturalny produkt w postaci kulek o różnej średnicy uzyskiwany poprzez wypalanie gliny ilastej. Znalazł szerokie zastosowanie w ogrodnictwie jako drenaż przy sadzeniu roślin, jednorodne podłoże w którym mogą być uprawiane rośliny oraz jak dodatek do podłoży.

rośliny doniczkowe

5. Następnie na keramzyt wsypujemy trochę ziemi…

przesadzanie kwiatów w doniczkach

…i wkładamy naszą roślinę z wraz z bryłą korzeniową do nowej doniczki.

przesadzanie roślin

6. Obsypujemy dookoła świeżą ziemią.

przesadzanie kwiatków

7. Używamy ziemi do palm, juk i dracen ale może być również ziemia uniwersalna.

przesadzanie kwiatków w doniczkach

8. Ziemię lekko dociskamy.

jak przesadzać kwiatki?

9. Pozostaje nam tylko podlać roślinę, a po 2 tygodniach wykonujemy pierwsze nawożenie nawozami do roślin zielonych.

podlaewanie roślin

 przesadzanie roślin zielonych

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2018 Wszystkie prawa zastrzeżone.