Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz dostęp do poradnika Środków Ochrony Roślin!

Chwasty i mech – na ścieżkach i podjazdach

Chwasty i mech na ścieżkach i podjazdach pojawiają się wszędzie tam, gdzie znajdą lukę na powierzchni. Rosną głównie w fugach pomiędzy kostkami bruku. Chwasty są tak przystosowane, że do wzrostu i kiełkowania potrzebują jedynie niewielkiej ilości podłoża. Natomiast mchy nie potrzebują podłoża wcale, wystarczy im jedynie przestrzeń, w którym gromadzi się woda. Niektóre gatunki chwastów np. rdest ptasi są odporne na zadeptywanie, więc nie straszne im jest ciągłe deptanie przez przechodniów lub przejeżdżanie pojazdami.

Zapobieganie i zwalczanie:

  • Ścieżki i podjazdy należy regularnie zamiatać, gdyż mogą się gromadzić na nich nasiona chwastów przyniesione przez wiatr.
  • Chwasty oraz mech można usuwać ręcznie. Jednakże jest to bardzo uciążliwe, ponieważ chwasty głęboko się korzenią i często można je wyciągnąć jedynie przy pomocy nożyka.
  • Najlepszą metodą zwalczania mchu oraz chwastów na ścieżkach i podjazdach jest zastosowanie odpowiednich środków ochrony roślin, najlepiej herbicydów totalnych, niszczących wszelkie zielone części roślin.

Miesiące występowania i okresy wykonania zabiegów ochrony roślin

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

okres występowania

okres wykonania zabiegu zwalczającego

https://www.traditionrolex.com/21

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.