Zwalczamy uciążliwe chwasty i mech

Mech w szczelinach ścieżki nadaje ogrodowi rustykalnego, tajemniczego charakteru… Tworzy wrażenie, że ścieżka wiedzie do zapomnianego od lat wilgotnego gąszczu, pełnego splątanych pnączy i zdziczałych krzewów…

Gorzej, jeśli nasz ogród z założenia miał wyglądać czysto, schludnie i nowocześnie.
Gdy pracowicie strzyżemy trawniki i pielimy chwasty, nie życzymy sobie raczej zieleni
w każdej szczelinie chodnika czy podjazdu.

Old stone pavement with green grass, close-up

Można próbować zwalczać mech i chwasty ręcznie, ale łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego oprysku. Najlepszą porą na takie zabiegi jest wiosna – gdy chwasty są jeszcze stosunkowo niewielkie.

Randacol 680 EC* zwalcza uciążliwy mech na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych. Przeznaczony jest także do stosowania w likwidowaniu chwastów w wybranych uprawach sadowniczych.

Apple Orchard

Randacol 680 EC* jest desykantem, czyli środkiem o działaniu wysuszającym zielone części roślin. Jako herbicyd nieselektywny niszczy wszystkie części zielone roślin, z którymi wejdzie w kontakt. To pierwszy herbicyd naturalnego pochodzenia.

Substancja aktywna, czyli kwas nonanowy (inaczej pelargonowy) pochodzi z ekstrakcji naturalnego oleju roślinnego. W porównaniu do innych herbicydów Randacol 680 EC bardzo szybko ulega biodegradacji (w ciągu zaledwie dwóch dni), nie uwalniając przy tym żadnych szkodliwych pozostałości w uprawianych roślinach i w glebie.

Randacol-grafikaJak działa Randacol 680 EC?

Kwas nonanowy niszczy błony komórkowe w naskórku roślin, co prowadzi do szybkiej dehydratacji, czyli odwodnienia tkanek roślinnych. Wówczas nie mogą odbywać się procesy fizjologiczne, między innymi fotosynteza, wzrost jest zahamowany, a w efekcie rośliny obumierają. Środek działa kontaktowo w miejscu, w którym został nałożony. Nie przemieszcza się wewnątrz rośliny, dlatego ważne jest dokładne pokrycie niechcianych roślin przygotowaną emulsją.

Przy zapewnieniu optymalnych warunków efekty widać już po 2 godzinach od zastosowania.
Najlepiej opryskiwać suche rośliny w temperaturze powyżej 10°C i podczas słonecznej pogody.

randacol yt

* Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2018 Wszystkie prawa zastrzeżone.