Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz dostęp do poradnika Środków Ochrony Roślin!

Jak pozbyć się myszy i szczurów z domu?

Myszy i szczury to szkodniki domowe, przenoszące ponad 50 różnych niebezpiecznych chorób. Są bardzo sprytne i skorzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wślizgnąć się do domów i piwnic.

Jak pozbyć się myszy i szczurów z domu, myszy, szczury, deratyzacja

Spotkanie z myszą lub, co gorsza, ze szczurem w naszym własnym domu jest bardzo nieprzyjemne.

Myszy i szczury, szczególnie w okresie jesiennym, szukają schronienia w naszych domach. Aby dostać się do pomieszczeń, niszczą ściany i ocieplenia poprzez wygryzanie w nich otworów. Czasem przegryzają także kable elektryczne lub telefoniczne. Myszy i szczury zanieczyszczają pomieszczenia odchodami, chętnie też podjadają zapasy owoców i warzyw w piwnicach lub spiżarniach. Myszy i szczury mogą przenosić również groźne dla człowieka i zwierząt domowych choroby, takie jak np. wścieklizna, żółtaczka, salmonella. Zdarza się też, że są nosicielami niebezpiecznych pasożytów, które także mogą przenosić się na człowieka.

Jak pozbyć się myszy i szczurów z domu, myszy, szczury, deratyzacja

Najczęściej spotykanymi gatunkami gryzoni w ogrodach i domach są: mysz polna, mysz domowa oraz szczur wędrowny i szczur śniady. Gryzonie te mają bardzo duże zdolności rozrodcze, a samice mogą wydać od 5 do 8 miotów w roku. W każdym z nich, w zależności od gatunku, urodzić się może 4-15 młodych gryzoni. Ich liczebność szybko wzrasta i przez to walka z nimi może okazać się trudna. Z powodu nocnego trybu życia tych zwierząt, możemy mieć trudność w oszacowaniu ich populacji.

Skuteczną metodą pozbycia się gryzoni jest wyłożenie stacji deratyzacyjnej, w skład której wchodzi również pasta, będąca trucizną. Pułapki i stacje deratyzacyjne należy koniecznie wykładać w gumowych rękawiczkach, aby gryzonie nie wyczuły ludzkiego zapachu. Gdy gryzoń wyczuje zapach człowieka na stacji, najprawdopodobniej nie pobierze trucizny.

Jak pozbyć się myszy i szczurów z domu, myszy, szczury, deratyzacja

Karmnik umieszcza się na podłodze, w miejscach, w których natknęliśmy się na gryzonie bądź ich ślady. Stacja może być użyta zarówno w pomieszczeniach domowych, jak i na otwartej przestrzeni. Dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie przynęta chroniona jest przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przynęta w formie pasty ma w swoim składzie difenakum (0,05 g/kg) – substancję gryzoniobójczą do zwalczania myszy i szczurów. W przypadku występowania myszy, do każdego punktu deratyzacyjnego rozkłada się do 30 g preparatu, natomiast do walki ze szczurami stosuje się większą dawkę preparatu – do 200 g. Po ok. 4 dniach od spożycia śmiertelnej dawki (tj. dwa lub więcej pobrań preparatu), gryzonie padają. Zwalczanie gryzoni może trwać przykładowo od 2 do 5 tygodni, w zależności od nasilenia inwazji. Kolonia gryzoni powinna zostać zwalczona w ciągu 35 dni.

W przypadku stwierdzenia obecności gryzoni po 5 tygodniach od rozpoczęcia zwalczania, należy skontaktować się z wykwalifikowanym pracownikiem deratyzacyjnym. Możliwe bowiem, że mamy do czynienia z plagą szczurów lub myszy.

Opakowania po produkcie, martwe gryzonie, wyłożoną przynętę oraz jej pozostałości usuwać należy w sposób bezpieczny, zgodnie z aktualnymi przepisami (np. utylizować lub unieszkodliwiać w autoryzowanych firmach).

Polecane produkty na myszy i szczury:

🐭 Ziarno – do zastosowania w karmnikach deratyzacyjnych w pomieszczeniach suchych,

🐭 Bloczki – woskowa kostka do użycia w pomieszczeniach wilgotnych.

🐭 Pasta – ze względu na dodatek atraktantu (smacznej przekąski), odciąga gryzonie od miejsc, w których przechowujemy żywność

*Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

 

https://www.traditionrolex.com/21

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.