Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz dostęp do poradnika Środków Ochrony Roślin!

Obornik granulowany – zalety stosowania

Świat i technologia gnają do przodu, a my coraz chętniej sięgamy po dary natury. Nasi dziadkowie do nawożenia używali tylko nawozów naturalnych. Dziś również chętnie do nich wracamy, lecz dzięki postępowi technicznemu dostajemy obornik w formie zdecydowanie bardziej higienicznej i łatwiejszej do stosowania.

obornik granulowany, nawożenie obornikiem kurzym

Obornik granulowany Agrecol jest to pomiot kurzy poddany obróbce, dzięki czemu nie zawiera zarodników patogenicznych grzybów i nasion chwastów. Proces kompostowania i suszenia sprzyja osiągnięciu właściwych parametrów nawozu. Końcowym etapem produkcji jest proces granulacji, dzięki czemu nawóz nie pyli się, jest higieniczny i łatwy w stosowaniu (można go stosować również używając rozsiewaczy nawozu), ponadto nieprzyjemny zapach obornika zostaje zdecydowanie zredukowany. Dzięki temu jego stosowanie nie jest kłopotliwe.

Najlepiej przed sadzeniem lub siewem rozsypać odpowiednią ilość nawozu i wymieszać z glebą na głębokość ok. 10-15 cm. Obornik można również stosować punktowo w trakcie wegetacji.

obornik granulowany, nawożenie obornikiem kurzym

Obornik granulowany Agrecol oprócz makro- i mikroskładników zawiera materię organiczną, a w niej kwasy humusowe, które pozytywnie wpływają na właściwości gleby oraz zwiększają przyswajalność i dostępność składników pokarmowych.

Stosowanie nawozów organicznych daje bardzo dobre efekty podczas uprawy roślin. Dzieje się tak za sprawą materii organicznej, dzięki której składniki pokarmowe są uwalniane wolniej, przez co dostępne są przed dłuższy czas i w formie przyswajalnej dla rośliny. Ponadto podczas uprawy i eksploatacji gleby powstają ubytki materii organicznej. Obornik granulowany zawiera jej znaczne ilości i w sposób naturalny wzbogaca w nią glebę.

Dbając o nasz ogród i nasze rośliny pamiętajmy o nawozach naturalnych i organicznych, które mają pozytywny wpływ na rośliny, glebę, a także są przyjazne dla środowiska.

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.