Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz dostęp do poradnika Środków Ochrony Roślin!

Pielęgnacja roślin doniczkowych zimą

Rośliny doniczkowe w domach to w większości rośliny egzotyczne. Mikroklimat w naszych domach szczególnie zimą naraża rośliny na stres.

Podlewanie

Optymalne podlewanie to klucz do sukcesu. Rośliny doniczkowe należy podlewać zgodnie z ich wymaganiami. Znaczna większość roślin doniczkowych nie toleruje nadmiernej wilgotności podłoża np. figowiec (fikus) benjamina na nadmiar wody reaguje żółknięciem i zrzucaniem liści. Filodendrona, figowca sprężystego czy dracenę obrzeżną oraz zdecydowaną większość roślin domowych podlewamy 1-2 razy w tygodniu. Rośliny podlewamy dopiero wtedy, gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie. Zimą zmniejszamy intensywność nawożenia. Możemy zastosować proste w użyciu i niezwykle wydajne odżywki Green Strong.

pielęgnacja roślin doniczkowych zimą

Jeden aplikator zapewnia właściwe odżywienie rośliny przez 4 tygodnie. Należy odłamać końcówkę aplikatora i wbić go do doniczki, a nawożenie roślin doniczkowych mamy z głowy na cały miesiąc.

Pielęgnacja

W okresie zimowym, gdy rośliny przebywają w pomieszczeniach o obniżonej wilgotności powietrza należy pamiętać by zraszać liście roślin, a w przypadku tych kwiatów, które źle znoszą zraszanie np. juka gwatemalska, zaleca się ustawienie rośliny na kamyczkach w podstawce z wodą lub postawić pojemnik z wodą w bliskim sąsiedztwie rośliny.

Duże, ozdobne liście roślin doniczkowych należy przecierać wilgotną chusteczką, by zebrać z nich nadmiar kurzu. Świetnie nadaję się do tego chusteczka do pielęgnacji storczyków i innych roślin o ozdobnych liściach. Chusteczka nie tylko usunie kurz, ale również odżywi liście.

Właściwa pielęgnacja roślin doniczkowych pozwoli nam cieszyć nimi oko, w okresie kiedy za oknem szaro i ponuro.

pielęgnacja roślin doniczkowych zimą

A gdy rośliny domowe wyjdą już ze spoczynku zimowego, należy im się dawka energii i odżywienia. Po długim okresie zimowym możesz im zafundować kurację do roślin doniczkowych Flower SPA.

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.