Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz dostęp do poradnika Środków Ochrony Roślin!

Scorpion 325 SC ochroni Twoje warzywa korzeniowe!

Ta choroba powoduje, że korzeń selera nie rośnie, sprawia, że nać marchwi zamiera, a na korzeniu pojawiają się objawy suchej zgnilizny. To alternarioza – jej objawy zauważymy już w lipcu, szczególnie na starszych liściach. Początkowo są to drobne plamki. Później łączą się ze sobą, porażając cały liść. W ten sposób zamierają liście, najpierw starsze, potem młodsze. Wraz z kroplami deszczu zarodniki grzyba spływają na korzeń i dokonują infekcji wtórnych, których objawem jest sucha zgnilizna przy główce korzenia. Grzyb Alternaria spp. oprócz marchwi i selera może porażać także pietruszkę.

Co jeszcze atakuje seler?

Septorioza selera! Jej występowaniu sprzyja rosa. Na liściach pojawiają się charakterystyczne plamki, ich wnętrze jest jasne. Przy dużym nasileniu można zobaczyć maleńkie ciemne kropeczki, to skupienia zarodników. Jeśli seler i marchew będą miały mniejszą powierzchnię asymilacyjną lub całkowicie stracą liście – to korzeń, czyli to co najważniejsze w warzywach korzeniowych, po prostu nie urośnie. Dlatego, aby uzyskać plon dobrej jakości, brońmy się przed atakiem tych chorób.

Jak uchronić nasze warzywa?

To proste – zmianowanie! Aby uniknąć porażenia, nie należy sadzić warzyw korzeniowych po sobie. Dwuletnia przerwa znacznie zminimalizuje ryzyko pojawienia się tych chorób. A co jeśli możliwości zmianowania są ograniczone? Z pomocą przyjdzie nam środek Scorpion 325 SC*. Jest to preparat grzybobójczy o działaniu powierzchniowych i systemicznym.

scorpion ochroni twoje warzywa

Zwalcza on nie tylko septoriozę i alternariozę, ale także inne choroby grzybowe w uprawach warzyw i truskawki takie jak: mączniak prawdziwy roślin baldaszkowatych, zgniliznę twardzikową, zarazę ziemniaka na pomidorze, a także białą plamistość liści truskawki. Co ważne, okres karencji środka Scorpion 325 SC* to 3 – 21 dni w zależności od uprawianej rośliny.

scorpion ochroni twoje warzywa, ochrona warzyw korzeniowych, choroby warzyw

Dla dobra Twoich warzyw i truskawek w razie zagrożenia chorobami lub po zauważeniu pierwszych objawów – nie czekaj, zastosuj preparat !

*Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.

https://www.traditionrolex.com/21

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.