Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz dostęp do poradnika Środków Ochrony Roślin!

Trawy ozdobne – giganty wśród traw

Trawy ozdobne są bardzo łatwe w uprawie i nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Posadzone w ogrodzie zapewniają piękno przez wiele sezonów. Można wśród nich spotkać gatunki o barwnych liściach, zróżnicowanym pokroju i atrakcyjnych kwiatostanach (pojawiają się w drugiej połowie lata i stanowią ozdobę ogrodu nawet w zimie).

Jakie wybrać stanowisko?

Dla traw ozdobnych wybierajmy stanowiska słoneczne. Niemal wszystkie gleby nadają się do ich uprawy. Najlepiej rosną na podłożu o odczynie pH od 6 do 7.

trawy ozdobne uprawa

Czym nawozić?

Stosujmy specjalistyczne nawozy o wydłużonym działaniu przeznaczone do nawożenia traw ozdobnych, np. nawóz Agrecol 100 dni do trawników i traw ozdobnych. Dostarczają wszystkich niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowego wzrostu i wytworzenia kwiatostanów. Wykonujemy dwa nawożenia w sezonie w odstępach co trzy miesiące, tak aby ostatni zabieg wykonać w czerwcu.

Jak często podlewać?

Trawy ozdobne są roślinami o niskich wymaganiach wodnych, ale ważne jest podlewanie nowo posadzonych egzemplarzy. Dzięki temu trawy dobrze zakorzenią się i w kolejnych latach uprawy nie będą wymagały naszej troski.

Porady ogrodnika

  • Przed posadzeniem traw ozdobnych usuńmy wszystkie chwasty z rabat.
  • Najczęściej spotykaną chorobą grzybową traw ozdobnych jest rdza. Objawia się ona w postaci pomarańczowych, pylistych plam na liściach. Aby ją zwalczyć wykonajmy 2-3 zabiegi środkiem ochrony roślin takim jak Score 250 EC* lub Signum 33 WG*.
  • Jesienią zastosujmy nawóz do traw, który nie zawiera azotu i zapewni im lepsze przezimowanie.
  • Najlepszym terminem sadzenia traw jest wiosna, zanim nastaną gorące miesiące lata.
  • Trawy ozdobne przycinamy dopiero wczesną wiosną, przed rozpoczęciem wegetacji. Gęste kępy wysuszonych traw stanowią zimą ozdobę ogrodu i chronią karpy przed przemarznięciem.

*Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.

https://www.traditionrolex.com/21

Ważne!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.


AGRECOL © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.